آب چگونه به سلامت عمومی ما کمک می کند؟ (بخش اول)
آب چگونه به سلامت عمومی ما کمک می کند؟ (بخش اول)

آب چگونه به سلامت عمومی ما کمک می کند؟ (بخش اول)، همواره به خاطر داشته باشید که آب به تنهایی باعث کاهش وزنتان نخواهد شد، همان طور که هیچ عنصر طبیعی دیگری چنین اثر جادویی ای ندارد. لکن اگر آب با ورزش و غذاهای سالم همراه باشد می تواند به تغییر سایز و کم شدن وزنتان کمک چشمگیری کند. رژیم غذایی به تعداد انگشت شماری از عوامل کلیدی وابسته است که به کار گیری همزمان آن ها باعث می شود رژیم غذایی سالم و مطلوبی داشته باشید.

دکتر سونپال می گوید: اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم مصرف به اندازه و یا حتی بیش از حد آب در رژیم غذایی روزانه نمی تواند در کاهش وزن ما تاثیری داشته باشد اما هنگامی که مصرف منظم و مناسب آب با یک رژیم غذایی مناسب همراه باشد می تواند به توزیع سالم ریز مغذی ها و انواع گروه های غذایی مفید در بدن کمک نموده و از این طریق باعث کاهش وزن و افزایش سلامت عمومی بدن شود.

در واقع آب با انتقال ریزمغذی ها و مواد مختلف به جای جای بدن باعث داشتن بدنی سالم، تندرست و متناسب خواهد شد. بنابراین به احتمال زیاد مصرف مقدار مناسب آب به همراه داشتن یک رژیم غذایی سالم به شما کمک می کند تا به اهداف مختلف خود دست یابید و به نتیجه ی مورد نظرتان از یک رژیم غذایی سالم برسید.

اما نادیده گرفتن اهمیت مصرف آب می تواند برنامه هایتان را به هم بریزد و باعث سرخورده شدنتان در رسیدن به هدف تناسب اندام شود.

دکتر چراق شاه، یکی از پزشکان اورژانس و استادیار پزشکی اضطراری دانشگاه راتگرز، در مصاحبه ی خود با هلث لاین در این خصوص گفت: مصرف مقدار مناسبی آب در رژیم غذایی روزانه از طریق افزایش سوخت و ساز چربی و کاهش مصرف مواد غذایی، به کاهش وزن کمک نموده و باعث داشتن بدنی متناسب خواهد شد.

یکی از مطالعاتی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده و در آن بیش از هجده هزار بزرگسال میانسال و سالخورده مورد بررسی قرار گرفتند نشان داد افرادی که در رژیم های غذایی خود آب بیشتری مصرف می نمودند، از زندگی و سلامت خود راضی تر بودند و کمتر دچار گرسنگی می شدند. در نتیجه، آنها روزانه کالری کمتری مصرف کردند و همین امر باعث شده بود که متناسب تر و خوش اندام تر باشند. و در عین حال بدن سالم تری داشته باشند.

همین مطالعه نشان داد افرادی که به طور ثابت و روزانه، مدام مقدار مناسبی آب مصرف می کردند، کلسترول، چربی و نمک کمتری را در رژیم غذایی روزانه ی خود دریافت می نمودند لکن افرادی که آب کمتری می نوشیدند مقدار بیشتری از این مواد را به طور مداوم و روزانه وارد بدن خود می کردند و همین امر باعث چاق تر شدنشان می شد.

برگرفته از سایت مجله سلامت

ريپورتاپز پايين سايت