بادام، تخم مرغ غنی از امگا۳ و پرتقال، تغذیه ای سالم برای ورزشکاران سرعتی و دونده های استقامت
بادام، تخم مرغ غنی از امگا۳ و پرتقال، تغذیه ای سالم برای ورزشکاران سرعتی و دونده های استقامت

بادام، تخم مرغ غنی از امگا۳ و پرتقال، تغذیه ای سالم برای ورزشکاران سرعتی و دونده های استقامت، در ادامه بررسی مواد غذایی مغذی، در این مقاله نیز به بررسی تعدادی از مواد غذایی پرانرژی و مفید برای ورزشکاران پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بادام در برابر دانه کدوتنبل:

بادام را بخورید اما سعی کنید از دانه‌های کدوتنبل استفاده نکنید. همانطور که می‌دانید بادام سرشار از اسیدهای چرب سالم و نیز فلاونوئید است که می‌تواند از قلب شما مراقبت کند و با التهاب مبارزه نماید. اما این موارد تنها کارهایی نیست که بادام می‌تواند برای بدن شما انجام دهد. بادام سرشار از منیزیم است.

منیزیم یکی از مواد معدنی افزایش دهنده استقامت است و می‌تواند برای دونده‌ها مفید باشد. زمانی که می‌دوید آب زیادی از بدن شما خارج می‌شود، ورزشکاران به خصوص دونده‌ها نیاز بیشتری به منیزیم دارند. اگر منیزیم از دست رفته در طول ورزش را جایگزین نکنید، تمرینات ورزشی شما هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت و عملکرد و قدرت بدن شما افزایش پیدا نخواهد کرد.

از آنجایی که مواد معدنی می‌تواند تجمع لاکتیک اسید را کاهش دهد، درد زیادی در عضلات خود احساس نخواهید کرد. به جای مصرف دانه‌های کدو تنبل، یک چهارم پیمانه بادام مصرف کنید که می‌تواند یک چهارم نیاز شما به منیزیم را تامین کند.

تخم مرغ غنی از امگا۳ در برابر تخم مرغ استاندارد:

بر اساس مطالعات انجام شده، دویدن طولانی مدت می‌تواند سطح کولین را کاهش دهد. کولین یک ماده مغذی است که به بدن افراد کمک می‌کند انتقال دهنده‌های عصبی لازم برای کنترل خوب عضلات و نیز استقامت را ایجاد کند.

اگرچه تخم مرغ‌های معمولی بهترین منبع کولین محسوب می‌شوند اما افرادی که مسافت‌های طولانی را می‌دوند باید از تخم مرغ غنی از امگا۳ استفاده کنند تا مطمئن شوند مواد مغذی کافی دریافت کرده اند. امگا ۳ همچنین می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، التهاب را کاهش دهد و بدن را در برابر بیماری‌هایی همچون سرطان و آلزایمر مراقبت نماید.

پرتقال در برابر سیب:

اگر عادت غذایی خود را از سیب به پرتقال تغییر دهید متوجه خواهید شد که خستگی کمتری در عضلات خود دارید. حتما می‌پرسید چرا؟ بر اساس مطالعه‌ای که در مجله Sport Nutrition and Exercise Metabolism چاپ شده است، مصرف ویتامین C قبل از آغاز تمرینات ورزشی می‌تواند خستگی عضلات را بکاهد و از تشکیل رادیکال‌های آزاد جلوگیری کند.

یک عدد پرتقال می‌تواند ۱۱۶ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین کند. این در حالیست که یک عدد سیب تنها ۱۴ درصد از نیاز بدن به ویتامین C را برطرف خواهد کرد. پرتقال یک منبع عالی از سلنیوم است. قدرت آنتی اکسیدانی آن می‌تواند عملکرد تیروئید را حفظ کند، در برابر خستگی‌ها مبارزه نماید و متابولیسم را افزایش دهد.

جهت آشنایی با سایر مواد غذایی مفید برای ورزشکاران، می توانید به مقاله بلوبری، سالمون وحشی و قارچ پورتوبلو، سه ماده غذایی مفید برای ورزشکاران سرعتی و دونده های استقامت مراجعه کنید.

برگرفته از سایت مجله سلامت

 

ريپورتاپز پايين سايت