ترفندهایی که هوس و علاقه شما را به خوردن شیرینیجات کاهش می دهد (بخش دوم)
ترفندهایی که هوس و علاقه شما را به خوردن شیرینیجات کاهش می دهد (بخش دوم)

ترفندهایی که هوس و علاقه شما را به خوردن شیرینیجات کاهش می دهد (بخش دوم)، برای کاهش هوس خوردن شیرینی‌جات، می‌توانید از ترکیبی از روش‌های مختلف استفاده کنید. با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید بهترین راهکارهایی را برای خود پیدا کنید و به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید. با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از این روش ها آشنا کنیم.

با یک فنجان چای و یک رمان به استراحت بپردازید:

همه ما به خوبی می‌دانیم که استرس، هوسمان را برای خوردن مواد شیرین بیشتر می کند. هیچ چیزی بهتر از بهبود استرس نیست.

مطالعات انجام شده در دانشگاه انگلستان نشان می‌دهد که خواندن کتاب می تواند استرس را تا ۶۸ درصد کاهش دهد.

سایر روش ها همچون گوش دادن به موسیقی(۶۱ درصد) یا نوشیدن چای(۵۴ درصد) نیز موثر خواهد بود. این روش‌ها زمانی که می‌خواهید شیرینی بیشتری بخورید بسیار مفید خواهد بود. زمانی که نمی‌توانید جلوی هوس خود به مواد غذایی را بگیرید، یک لیوان چای آماده کنید و کتاب بخوانید.

آب بدن خود را حفظ کنید:

اگر هوس شما به خوردن مواد شیرین زیاد شده است رویکرد خود را تغییر دهید و آب بیشتری بنوشید. کمبود آب می‌تواند تمایل افراد به شکر و غذاهای مضر را افزایش دهد. مطالعاتی که اخیرا انجام شده است نشان می‌دهد که کمبود آب می تواند به خستگی، اضطراب، تمرکز ضعیف و حتی افزایش هوس و اشتهای افراد منجر شود.

آخرین دستورالعمل‌های منتشر شده از موسسه پزشکی توصیه می‌کند که زنان ۹۱ اونس آب در روز باید مصرف کنند اما همه این مقدار از آب شیر تامین نمی‌شود. بیش از ۲۰ درصد آب بدن از غذاها تامین می‌شود. بنابراین سبزیجات و میوه‌های سالم بخورید تا هوس خوردن مواد شیرین نکنید.

از بو استفاده کنید:

تکنیک های آرام سازی می‌تواند به شما کمک کند احساسات قوی را کنترل کنید و آن را به شیوه مثبت به کار ببندید. استشمام یک بوی خوب می‌تواند شما را از خوردن مواد شیرین اضافی باز دارد. سعی کنید این تمرین را روزانه انجام دهید. دو قطره روغن اکالیپتوس را به یک پیمانه آب در کاسه ای بریزید و هم بزنید. حوله تمیزی را در آب معطر شده فرو ببرید. آب اضافی آن را بگیرید و سپس حوله رادر کیسه پلاستیکی تمیز بگذارید و در فریزر قرار دهید. زمانی که هوس مواد شیرین کردید، حوله را در بیاورید و به طرف خود بگیرید. استشمام این بو می تواند بسیار مفید باشد.

زندگی خود را همانند شکر و قند دوست داشته باشید:

قسمتی از زمان خود را برای تفکر کردن در مورد زمانبندی که دارید اختصاص دهید. آیا زمانبندی شما در برگیرنده فعالیت‌هایی که برای شما مفید است می‌باشد؟ آیا می‌توانید کارهایی که دوست دارید را انجام دهید؟ ما در مورد لذت بردن از زندگی صحبت می‌کنیم.

هرچقدر خود را به شیوه سالم تر سرگرم سازید هوس کمتری برای خوردن مواد شیرین خواهید داشت. هرچقدر لذت بیشتری از زندگی ببرید کمتر به فکر خوردن مواد غذایی خواهید بود.

به زندگی خود بها بدهید و آن را دوست داشته باشید. با دوستان خود حرف بزنید، یک فیلم سینمایی ببینید، در کارهایی که دوست دارید شرکت کنید. این موضوع بدین معنی است که از تمامی لحظات زندگی خود لذت ببرید. اگرچه مواد غذایی می‌تواند به صورت لحظه ای شما را شاد سازد اما قادر نیست رضایت ماندگار و واقعی فراهم کند. به دنبال لذت‌های سالم تری باشید

برگرفته از سایت مجله سلامت

ريپورتاپز پايين سايت