فواید، مزایا و معایب رژیم غذایی پگان (Pegan)
فواید، مزایا و معایب رژیم غذایی پگان (Pegan)

فواید، مزایا و معایب رژیم غذایی پگان (Pegan)، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی یک نوع رژیم به نام پگان (Pegan) بپردازیم. این رژیم نیز همانند سایر رژیم ها دارای مزایا و معایبی می باشد که در این مقاله به آنها اشاره شده است. با ما همراه باشید.

فواید بالقوه رژیم پگان

رژیم غذایی پگان می تواند به روش‌ های مختلف به سلامتی شما کمک کند. تاکید قوی بر مصرف میوه و سبزیجات احتمالا بهترین ویژگی آن است. میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر، ویتامین، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی شناخته ‌شده برای جلوگیری از بیماری و کاهش استرس و التهاب اکسیداتیوهستند.

رژیم غذایی pegan همچنین بر چربی‌ های سالم و غیر اشباع‌ از ماهی، آجیل، دانه‌ ها و گیاهان دیگر تاکید دارد که ممکن است تاثیر مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد.

علاوه بر این، رژیم های غذایی که به مواد غذایی کامل وابسته هستند با بهبود کیفیت کلی رژیم همراه هستند.

معایب بالقوه رژیم پگان

با وجود ویژگی‌ های مثبت آن، رژیم pegan نیز دارای برخی جنبه‌ های منفی است که ارزش بررسی دارد.

محدودیت های غیر ضروری

اگر چه رژیم غذایی پگان نسبت به رژیم های وگان و یا پائواو انعطاف پذیری بیشتری دارد، اما مصرف بسیاری غذاهای بسیار سالم مانند حبوبات، دانه های کامل و لبنیات را محدود می کند.

طرفداران این رژیم غذایی اغلب افزایش التهاب و افزایش قند خون را به عنوان دلایل اولیه برای حذف این مواد غذایی مطرح می کنند.

البته، برخی از مردم به گلوتن و لبنیات آلرژی دارند که می توانند باعث التهاب شوند. به طور مشابه، برخی افراد هنگام مصرف غذاهای پرچرب مانند دانه و حبوبات برای کنترل قند خون شان تلاش می کنند. در این موارد، کاهش یا حذف این غذاها ممکن است مناسب باشد.

علاوه بر این، اگر آن مواد مغذی با دقت جایگزین نشوند، حذف دل‌ خواه گروه‌ های بزرگ مواد غذایی می‌ تواند به کمبود مواد مغذی منجر شود. بنابراین، شما ممکن است به یک درک اولیه از مواد غذایی برای اجرای ایمن رژیم غذایی pegan نیاز داشته باشید.

عدم دسترسی ‌پذیری

اگر چه رژیم غذایی سرشار از میوه‌ های ارگانیک، سبزیجات و گوشت های با علف تغذیه شده، ممکن است در نظریه عالی به نظر برسد، اما ممکن است برای بسیاری از مردم غیرممکن باشد.

برای اینکه رژیم غذایی موفقیت ‌آمیز باشد، شما به زمان قابل ‌توجهی برای اختصاص به آماده کردن غذا، کمی تجربه آشپزی و برنامه‌ ریزی غذایی، و دسترسی به انواع غذاهایی که ممکن است بسیار گران‌ قیمت باشند، نیاز دارید.

علاوه بر این، به دلیل محدودیت‌ های مربوط به غذاهای فرآوری شده رایج، مانند روغن‌ های طبخ غذا، غذا خوردن ممکن است دشوار باشد. این می ‌تواند به طور بالقوه منجر به افزایش انزوای اجتماعی و یا استرس شود.

برگرفته از سایت مجله سلامت

ريپورتاپز پايين سايت