پاستای کامل، چای سبز، گوشت حاصل از گاوهایی که با علف تغذیه شده اند و جوی دوسر، 4 ماده غذایی مفید برای ورزشکاران حرفه ای
پاستای کامل، چای سبز، گوشت حاصل از گاوهایی که با علف تغذیه شده اند و جوی دوسر، 4 ماده غذایی مفید برای ورزشکاران حرفه ای

پاستای کامل، چای سبز، گوشت حاصل از گاوهایی که با علف تغذیه شده اند و جوی دوسر، 4 ماده غذایی مفید برای ورزشکاران حرفه ای، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی 4 ماده غذایی بپردازیم که مناسب برای ورزشکاران سرعتی و دونده های استقامت است. با ما همراه باشید تا بیشتر با این مواد غذایی آشنا شوید.

پاستای کامل در برابر پاستای ساخته شده از آرد سفید:

پاستا برای دونده‌ها بسیار مفید است زیرا می‌تواند نیاز بدن را به کربوهیدرات مفید و قابل هضم تامین نماید.

زمانی که صحبت از انتخاب پاستای مناسب به میان می‌اید، تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که شما باید کربوهیدرات غنی از مواد مغذی را برای خود انتخاب کنید زیرا این مواد مغذی می‌تواند به فرایند ریکاوری کمک کند. پاستای تولید شده با آرد سبوس دار را برای وعده بعد از تمرینات ورزشی خود انتخاب کنید زیرا فیبر بالایی دارد و می‌تواند ویتامین B مورد نیاز برای متابولیسم را فراهم آورد.

چای سبز در برابر نوشیدنی‌های ورزشی:

مصرف نوشیدنی‌ها برای همه افراد ضروری است اما افرادی که بیش از ۳۰ دقیقه می‌دوند باید به این موضوع بیشتر فکر کنند. زمانی که می‌خواهید آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید چندین گزینه پیش روی خود خواهید داشت.

نوشیدن یک پیمانه چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان می‌تواند انتخاب خوبی در برابر نوشیدنی‌های ورزشی باشد. آنتی اکسیدان‌هایی همچون catechin که در چای سبز یافت می‌شود می‌تواند تعداد رادیکال‌های ازادی که باعث ایجاد سرطان و آسیب به DNA می‌شوند را تا حد زیادی کاهش دهد. چای سبز به شما کمک می‌کند تحمل و استقامت خود را افزایش دهید.

گوشت حاصل از گاوهایی که با علف تغذیه شده اند در برابر گوشت گاوهایی که از غلات تغذیه کرده اند:

همانطور که می‌دانید آهن نقش بسیار ضروری در انتقال اکسیژن در خون و عضلات بازی می‌کنند. دونده‌ها نیز ممکن است به خاطر کمبود آهن از خستگی رنج ببرند. معمولا در این افراد جذب آهن به درستی انجام نمی‌شود. گاوهایی که از علف تغذیه شده اند بهترین گوشت را دارند. این ماده سرشار از اسید لینولئیک مزدوج(CLA) است. این یک اسید چرب است که خاصیت ضدالتهابی دارد و می‌تواند آهن هم را برای بدن تامین نماید. آهن هم در مقایسه با آهن غیر هم راحت تر جذب بدن می‌شود. گوشت این گاوها بیشتر از سایر موارد اسید چرب امگا ۳ دارند و می‌توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند.

جوی دوسر در برابر غلات شیرین:

همانطور که می‌دانید جوی دوسر سرشار از فیبر است. بر اساس مطالعات انجام شده جوی دوسر بهترین غذا برای بهبود استقامت افرادی است که می‌دوند. این مطالعات نشان داده‌اند افرادی که وعده غذایی با شاخص گلیسمی پایین را سه ساعت قبل از دویدن مصرف می‌کنند، ۷ درصد تحمل و استقامت بیشتری دارند. اگرچه این عدد به نظر زیاد نمی‌رسد اما می‌تواند تاثیر زیادی بر روی دویدن شما داشته باشد.

برگرفته از سایت مجله سلامت

ريپورتاپز پايين سايت