شباهت علم پزشکی و سئو

برای درک مفهوم سئو و تکنیک های رایج برای بهبود جایگاه یک سایت، میتوان از مثال ها و توضیحات متنوعی استفاده نمود.

مثال‌ها و توضیحات بسیار زیادی جهت درک مفهوم سئو و تکنیک‌های رایج آن وجود دارد.
با یک شبیه سازی اولیه میتوان گفت:

  • سئو تکنیکال = تغذیه سالم
  • تولید محتوای با کیفیت = ورزش روزانه
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی = مکمل های غذایی
  • مشاور و متخصص سئو = پزشک متخصص
  • خرید بک و لینک و رپورتاژ آگهی = قرص و داروهای تخصصی
  • بازطراحی سایت = عمل جراحی

1. سئو تکنیکال: تغذیه سالم؛ راز حفظ سلامتی
قطعا ضرب المثل “خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج” را شنیده اید. این مثال به خوبی در دنیای سئو و هنگام طراحی سایت نیز کاربرد دارد. در واقع رعایت استاندارد های سئو هنگام طراحی سایت جز مهم‌ترین آیتم‌های رستگاری در این موضوع است.

2. تولید محتوای با کیفیت: ورزش هدفمند و مستمر
علاوه بر پرهیز غذایی برای بهبود وضعیت جسمانی خود نیازمند ورزش مستمر و روزانه هستیم. تولید محتوای با کیفیت نیز دقیقا همین تاثیر را بر سئو سایت شما خواهد داشت. تولید محتوا امری دشوار و زمانبر است ولی با تکرار آن میتواند به یک فعالیت ساده و البته لذت بخش تبدیل شود.

3. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی یا استفاده از مکمل‌های غذایی
با شروع ورزش، بدن شما بعد از مدتی برای حفظ شادابی و طراوت نیازمند مواد غذایی مشخص مانند ویتامین، کربو هیدرات، کراتین، گلوتامین، اسید آمینه و… است. تولید محتوا نیز به تنهایی موفقیت شما را در سئو تضمین نخواهد کرد. در واقع تولید محتوا فقط بخشی از کار است و باید جهت حفظ اعتبار و جایگاه وب‌سایت خود به مواردی همچون تکنیک‌های لینک‌سازی دستی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، کامنت مارکتینگ و… توجه داشته باشید.

شباهت سئو و پزشکی

4. مشاور و متخصص سئو: پزشک مورد اعتماد
اگر هدف شما فراتر از حفظ سلامتی و افزایش عمر باشد یعنی به دنبال ورزش قهرمانی و کسب مدال های کشوری و بین المللی هستید. در این شرایط باید ورزش و تغذیه حرفه ای را زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید.
مشاور یا متخصص سئو نیز دقیقا همین نقش را برای شما ایفا میکند. یک متخصص سئو ابتدا وضعیت کلی سایت شما را بررسی میکند، کلمات کلیدی هدف و رقبای بالقوه را شناسایی کرده و متناسب با آنها یک برنامه دقیق برای سئو سایت ارایه میکند.

5. خرید بک لینک یا ریپورتاژ آگهی: روش هایی برای درمان
بسیاری از افراد عقیده دارند که تهیه بک‌لینک برای تمام سایت‌ها ضروری است و بدون این موضوع نمی‌توان در سئو موفق بود. این در حالی است که این استراتژی در بسیاری از حالات، ممکن است خطرات بسیار جدی برای سئو سایت شما به همراه داشته باشد.
موضوع خرید بک‌لینک یا رپورتاژ آگهی نیز دقیقاً شرایطی مشابه موضوع فوق دارد. در واقع بهتر است فعالیت خود را زیر نظر یک مشاور و متخصص سئو انجام دهید. همچنین جهت لینک‌سازی سایت خود برنامه‌ریزی بسیار دقیقی داشته باشید و لینک‌ها را از سایت‌های مرتبط و معتبری دریافت نمایید.

6. باز طراحی سایت، آخرین راه برای نجات شما
زمانیکه کلیه روش های بالا کارایی خود را از دست داده باشند و خطرات جدی سلامتی شما را تهدید کند معمولا پزشکان عمل جراحی را پیشنهاد میدهند. در برخی عمل های جراحی، شانس موفقیت پزشک و زنده ماندن بیمار پایین است ولی در شرایطی که آن بیمار دارد راه دیگری وجود ندارد.
زمانیکه وضعیت سئو یک سایت مناسب نباشد؛ یعنی ساختار تکنیکال درستی نداشته و محتوای با کیفیت در آن وجود نداشته باشد معمولا پیشنهاد متخصص سئو بازطراحی سایت و ایجاد یک بستر جدید و مناسب برای تولید محتوا خواهد بود.

7. اهدای عضو، اهدای زندگیست!
متاسفانه در برخی از مواقع پزشکان به طور کلی از یک بیمار قطع امید می‌کنند. بیمارانی که مرگ مغزی می‌شوند یا به کمای طولانی می‌روند، معمولا شانس زیادی برای ادامه زندگی خود نخواهند داشت. در این حالت پزشک به بستگان بیمار پیشنهاد می‌دهد که اعضای حیاتی به دیگران منتقل شود تا زندگی به دیگر بیماران برگردد.
در دنیای سئو نیز اگر از تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه استفاده کنید یا اقدام به خرید بک‌لینک نمایید و در زمینه رپورتاژ آگهی زیاده‌روی کنید، قطعا سرنوشت خوبی نصیب وب‌سایت شما نخواهد شد و با جریمه گوگل مواجه خواهید شد. در واقع شما با اجرای این کارها، وب‌سایت خود را وارد یک پروسه کمای عمیق خواهید کرد.

ريپورتاپز پايين سايت