آب نمک و فواید عجیب آن    

فواید بی نظیری دارد که اگر در حد نرمال آن مصرف شود می توانید آثار شگفت انگیز آن را به چشم ببینید و در همین راستا امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا به تشریح فواید نمک و آب نمک که از آن برای کاهش وزن تا زیباسازی پوست استفاده می شود.

نمک؛ را می توان از جمله نخستین ماده معدنی خوراکی و دارای تجارت جهانی و همچنین عنصر اصلی نگهداری طولانی مدت مواد غذایی، طعم دهنده طبیعی تا همین ۱۰۰ سال پیش نام برد.

آب نمک و فواید عجیب آن    

   

آب نمک و فواید آن

                                                                                       

نمک یکی از مواد مورد نیاز برای سوخت و ساز مواد خوراک در بدن، جابه جایی پیام‌های عصبی و کارکرد درست ماهیچه‌ها است. نمک نقش مواثری در تکامل مغز گونه انسان بازی کرده است، اما ثابت شده‌است که خوردن زیاد نمک موجب افزایش فشار خون و پوکی استخوان می‌شود، به ویژه در افرادی که پیشینه خانوادگی فشار خون بالا دارند. افزایش فشار خون نیز خطر سکته مغزی و حمله قلبی را افزایش می‌دهد. سازمان بهداشت جهانی دست بیش مقدار مصرف روزانه مجاز نمک را پنج گرم گفته‌است.

نوشیدن آب نمک ، هیدراته کردن بدن

آب نمک حاوی مقدار خوبی از الکترولیت است و ماده معدنی مورد نیاز را برای تامین انرژی به ما می‌دهد؛ بنابراین بهتر است صبح‌ها کمی نمک به آب گرم اضافه کنید.

کمک به هضم سالم با نوشیدن آب نمک

نوشیدن آب نمک صبح‌ها می‌تواند غدد بزاقی را تحریک کند تا آمیلاز ترشح کند که آنزیم مهمی برای هضم است. علاوه بر این، آب نمک می‌تواند باکتری‌های مضر را در مسیر گوارشی از بین ببرد.

کاهش تورم با آب نمک

 مصرف نمک به عنوان سدیم در حفظ تعادل مایع بدن نقش قابل توجهی ایفا می‌کند. بنابراین، باید مطمئن شویم سدیم به اندازه کافی مصرف می‌کنیم، زیرا کمبود آن منجر به التهاب در بدن می‌شود. التهاب ممکن است بر برخی از بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی و عروقی تاثیر بگذارد.

کمک به بهبود خواب با آب نمک

نمک به ویژه نمک طبیعی تصفیه نشده می‌تواند سطح استرس را کاهش دهد. همانطور که می‌دانیم استرس ممکن است بر برخی از جنبه‌های فعالیتی از جمله عادت خواب تاثیر بگذارد.

سم زدایی بدن با نوشیدن آب نمک

سم زدایی یک فرآیند مهم دیگر برای سلامتی ماست. در این حالت، آب شور کمک می‌کند تا فرآیند سم زدایی را انجام دهیم. خاصیت ضد باکتری نمک به بدن در تخلیه باکتری‌ها و دیگر مواد ناخواسته از دستگاه گوارش کمک می‌کند.

خوردن آب نمک برای بهبود سلامت استخوان

مواد معدنی برای سلامت کلی ما، به ویژه سلامت استخوان‌ها مورد نیاز است. ممکن است استخوان‌ها را با غذا‌های سالم و مغذی مثل شیر و پنیر بهبود دهید اما نوشیدن آب شور می‌تواند مواد معدنی برای عملکرد استخوان‌ها را فعال کند.

زیبا سازی پوست با نوشیدن آب نمک

نه تنها برای پوست خوب است، نوشیدن آب شور صبح‌ها می‌تواند زیبایی پوست را بهبود بخشد. آب نمک با نمک طبیعی حاوی مواد معدنی مفید است و به بهبود پوست کمک می‌کند تا بهتر به نظر برسید.

توصیه‌هایی برای آماده کردن آب نمک صبح

اساسا، می‌توانید از هر نمکی برای بهره بردن از فواید آب شور استفاده کنید اما بسیار بهتر است که به جای نمک سفره تصفیه شده از نمک طبیعی استفاده کنید، نمک طبیعی معمولا مواد معدنی بهتری نسبت به نمک تصفیه شده دارد.

 

ريپورتاپز پايين سايت